Alverna: Wychense, Overasseltsche en Hatertsche Vennen, Heumensche Bosch en Neder- en Overasseltsche Broek

Iedere route bevat adresinformatie met betrekking tot het start- en het eindpunt. Klik hiervoor in de kaart op het oranje markeringspictogram . Ook als er onderweg bijzonderheden of bezienswaardigheden zijn worden deze middels een oranje markeringspictogram op de kaart aangegeven.

wandeling: Alverna: Wychense, Overasseltsche en Hatertsche Vennen, Heumensche Bosch en Neder- en Overasseltsche Broek
provincie:Gelderland
afstand:19.0 km
gelopen:Januari 2025
soort wandeling:Rondwandeling
bron:Wandelgids Rijk van Nijmegen, Land van Kleef, Oost Betuwe
coördinaten start:51.80341, 5.75586
startpunt:Bushalte Heumenseweg, Alverna
downloads: 31 ( gpx: 30 | kml: 1 )
Vanaf 1996 tot ongeveer 2005 heb ik veel wandelingen uit de wandelgidsen van uitgeverij Stap voor Stap gelopen. Aan een deel van deze wandelingen was ik echter nooit toegekomen. In 2022 heb ik een start gemaakt met het alsnog lopen van deze wandelingen. Zoals te verwachten zijn sommige wandelingen niet langer één op één te lopen maar met een paar kleine aanpassingen in de route lukt dit meestal toch.

Deze wandeling uit de wandelgids uit 2002 is nog bijna geheel volgens de oude routebeschrijving te lopen. Wel zijn merkeringselementen uit de routebeschrijving zoals slagbomen, gekleurde paaltjes, etc, soms niet langer aanwezig. Alleen bij de Parksesteeg 2 in Overasselt is het pad over het erf niet langer toegankelijk en dient een (heel klein) stukje omgelopen te worden.

Vanuit het drukke startpunt aan de N324 midden in Alverna wordt al snel de rust van het buitengebied opgezocht. Deze rust is echter beperkt want in het gebied van de Overasseltsche en Hatertsche Vennen is het een komen en gaan van hardlopers, fietsers, hondenbezitters en overige recreanten. Er zijn maar weinig plaatsen waar je echt alleen loopt. Na het oversteken van het Wychense Ven wordt het vennengebied voor de eerste keer tijdens deze route aangedaan. Zoals ook al bij de vorige wandeling aangegeven is het een bijzonder fraai gebied.

Via een lus door het buitengebied aan de oostzijde wordt iets over de helft voor de tweede keer tijdens deze wandeling het vennengebied aangedaan. De laatste kilometers van deze wandeling lopen net als het tussenstuk over rustige paden door het buitengebied.
geef deze wandeling een 1 ster beoordelinggeef deze wandeling een 2 sterren beoordelinggeef deze wandeling een 3 sterren beoordelinggeef deze wandeling een 4 sterren beoordelinggeef deze wandeling een 5 sterren beoordeling (1 beoordelingen, gemiddeld: 4,00 uit 5)
Laden...



download de track van deze wandeling als GPX bestand:
   “Alverna_-_Wychense_-_Overasseltsche_en_Hatertsche_Vennen_-_Heumensche_Bosch_en_Neder-_en_Overasseltsche_Broek_-_19.0_km.gpx”
aantal downloads: 30  –  bestandsgrootte: 51,38 KB

Ondervindt u een probleem met het downloaden van deze route? Wij ontvangen graag een melding van u.

Controlewaarden integriteit gpx bestand:
MD5: 73a4aac55edf6c6e33872959440fd1ea
SHA1: f90cd730341cd89cba651d0661da5f82ee4cb1d4
SHA256:f4f857fe3fbbfadf85811959fbc2fb96ef3c2e93bb2fc3818283d20cfc37f7ac
* noot: lange SHA controlewaarden kunnen op een smal scherm incompleet worden weergegeven.

converteer en download de track van deze wandeling als KML bestand:
   “Alverna_-_Wychense_-_Overasseltsche_en_Hatertsche_Vennen_-_Heumensche_Bosch_en_Neder-_en_Overasseltsche_Broek_-_19.0_km.kml”
aantal downloads: 1
Ondervindt u een probleem met het downloaden van deze route? Wij ontvangen graag een melding van u.

converteer deze route inclusief:

 3 px.

 

Fotoverslag van deze wandeling: Het als download aangeboden GPX en KML bestand is met de grootste zorg samengesteld. Echter zowel de gelopen routes als het landschap kunnen aan veranderingen onderhevig zijn. Voor alle op deze website getoonde en te downloaden GPX en KML bestanden geldt dan ook dat iedere route een momentopname betreft (deze route is gelopen in 2025). Ik kan niet garanderen dat de getoonde route nog steeds overeenkomt met de actuele situatie in het terrein.

Disclaimer: De op deze website aangeboden GPX en KML bestanden zijn uitdrukkelijk voor persoonlijk gebruik. Mijn GPX of KML bestanden verspreiden via een andere website of het direct linken (download) naar een GPX of KML bestand op deze website is niet toegestaan. De aangeboden GPX en de daarvan afgeleide KML bestanden zijn altijd eigen nabewerkte logs (Garmin Oregon 450 / Garmin Oregon 700) veelal gelopen aan de hand van tracks, beschrijvingen en/of plattegronden van derden. Zie de pagina gebruiksvoorwaarden en de pagina privacyverklaring voor aanvullende informatie.

Laat gerust een berichtje achter...

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *